Bugun...

Tahsin EREL
"TIK YOK !.."
Tarih: 30-08-2015 13:49:00 Güncelleme: 30-08-2015 13:49:00


 7 Haziran genel seçimleri sonrası neredeyse 3 ayı geride bıraktık. Ak Parti'nin koalisyon kuramaması sonrası görev CHP'ye verilmedi ve Cumhurbaşkanı tarafından erken seçim kararı alındı.
Cumhurbaşkanının sözlerini değerlendiren Yüksek seçim kurulu, Cumhurbaşkanının işaret ettiği tarihte seçim kararı aldı.
1 Kasım 2015 pazar günü Genel seçimler tekrarlanacak ve sandığa gideceğiz.
7 Haziran öncesi ve sonrasında Ereğli'de değişen bir şey yok !...
Tersaneler gene atıl,Yüksek okula verilmesi kararlaştırılan eski hastane binasının okul haline getirilmesi için ödenek yok, ticaret gene perişan,icra dairelerinde işlerin maşallahı var, Erdemir ile TSO arasında başlayan görüşmelerden gene sonuç yok ve bunu sağlamak üzere devreye giren siyasetçi de yok !..
7 Haziran seçimleri öncesi yazmıştım, bu kadar atıl ve perişan hale getirilen Ereğli'nin mimarları yıllardır iktidar da olan Ak Parti'nin seyircilikten öte gidemeyen yöre Milletvekilleri ve Ak Parti teşkilatlarıdır görüşümü.
Seçimler yapıldı ve Ak Parti Zonguldak genelinde Milletvekilliği sayısını düşürdü. 7 Haziran'dan bu yana  Akl Partinin gene gözle görülür hiç bir katkısı olamadı özellikle Ereğli'nin durumuna. Sadece konuşmalar ve yıllardır süren "cek" ve "cak"lar.
Ak Partinin 7 Haziran seçimleri öncesinde olduğu gibi Ereğli halkına söyleyebileceği bir şey yok. 
Gene 7 Haziran seçimleri öncesi Ak Parti'nin Ereğli'de ki tek ümidinin Belediye Başkanı Uysal olduğunu da yazmıştım. 1 Kasım seçimlerinde de aynı senaryo tekrarlanacak. Uysal'ın verdiği sözleri yerine getirmesi, Ereğli'yi daha iyi yaşanabilir bir kent haline getirmesi Ak Parti'nin tek avantajlı yönü...
Ak Parti Milletvekilleri ve Ereğli teşkilatı Ereğli'ye ekonomik katkı yaptık, yeni istihdam alanları yarattık, Erdemir'in yüzünü Ereğli'ye dönmesi için bırakın çalışmayı arabuluculuk yaptık diyebilecek yüzü yok !..
Yolları yaptık demekle ve yerine getirilmeyen boş vaadler ile maalesef karın doymuyor !...
 ***************************************
Erdemir Genel Müdürü ve heyeti ile Ereğli TSO yönetim kurulu arasında başlayan görüşmelerden de ses çıkmadı.
Üstelik Ereğli TSO'nun Meclis Başkanı bile Ereğli TSO'nun bazı gelişimlerine engel olmaya çalışıyor !..
Suyundan mıdır bilemem ama nedense yapılan her iyi girişime engel olma mahareti gibi bir huyu var Ereğli'nin !..
Ak Parti Ereğli teşkilatlarının Erdemir-Ereğli birlikteliği için yaptıkları bir şey olmamasına karşın, CHP Milletvekilleri de bu konuda biçare gibiler...
Gönül isterdi ki, gidip Erdemir yönetimi ile görüşsünler, TSO'nun çalışmalarına destek olarak bazı girişimlerde bulunsunlar.
Onlar da maalesf "cek" "cak" sözlerinin ötesine geçemediler.
****************************************
1 Kasım da Genel seçimler tekrar yapılacak. Ak Parti'nin Ereğli'de ki tek gücü gene Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal olacak...
MHP'den Zeki Çakan aynı gücü ile asılacak seçimlere.
CHP, 7 Haziran seçimlerinden sonra ziyaretlerden başka bir şey yapmadı Ereğli'de. Sesini yükselten bir siyasetçi göremedik. Ereğli için gidip Erdemir yönetimi ile görüştük, Ereğli-Erdemir ticari birlikteliğini halk ile başaracağız diyemediler. Sesiz,sakin, suya,sabuna dokunmadan gezinip duruyorlar.
Gel de arama Halil Posbıyık'ın Ereğli için bağırma larını, çalışmalarını, halkı peşine takarak Ereğli için yapılması gerekenleri haykırmasını.
CHP kendi teşkilatları arasında buluşuyor, görüşüyor, gayet efendice ve sakin şekilde siyasi çalışmalarını sürdürüyor.
Ereğli artık sakin, sessiz, suya, sabuna dokunmayan veya dokunamayan siyasetçi istemiyor.
Ereğli ticari yaşamı kan gölüne döndü, Ereğli çalışma istiyor,ses istiyor,görüntü istiyor !..
"Ses var görüntü yok"misali siyasiler ile Ereğli'de yıllardır "tık" yok !..

 Bu yazı 5680 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI