Bugun...

Tahsin EREL
ATA'NIN POSTERİ !..
Tarih: 01-09-2014 03:01:00 Güncelleme: 01-09-2014 03:01:00


Türkiye'de Ak Parti iktidarı sonrası,Atatürk aleyhindeki sözler ve yazılardan daha önemlisi,benim için Ereğli'de ki Ak Parti yöneticilerinin özellikle resmi bayramlarda ki tavırları olmuştur.
Çelenk koymayan siyasilerin yanı sıra,protokole katılmayanlar çok oldu. 
     *********************************
30 Ağustos Zafer bayramının kutlamaları öncesi aklıma Ereğli'de ki işşizliğe son vereceğiz, Erdemir Vakfının sorununu çözeceğiz vaadlerinin akibeti gelmedi.
Sel sonrası bozulan yolların özellikle Deniz lisesinin girişinde 2 ay sonra yapıldığı ve belirli bir yerin 2 ay yolsuz bırakılması gelmedi aklıma hele hala bu bölümün aydınlatma direklerinin yanmaması hiç gelmedi !..
Ereğli'de minibüscülerin 65 yaş üstü yolculara değişmeyen tavırları, taksi duraklarının adeta mahallelerin tümünü kapladığı ve yollarda trafik canavarı olduğu da gelmedi aklıma.Ereğli'nin bir çok kesimini ot bürüdüğü, sinekle mücadelenin yok denecek kadar azaldığı da gelmedi .
İşsizliğin doruğuna çıkan Ereğli'de, Ticaret Odasının çabalarına,feryat ve destek isteklerine verilen red cevapları da gelmedi aklıma. Hele çarşının göbeği sayılacak yerlerdeki bozuk yollar, ana yola sıra sıra park eden araçlar, belediyenin önünü park yeri yapıp yolu kapatan Meclis üyeleride gelmedi aklıma !..
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın vekalet bıraktığı Meclis üyesinin, Belediyeyi hallaç pamuğu gibi atması da gelmedi...
Hepsi Ereğli'de kanıksanan olaylar sinsilesi oldu !..
           ***************************
Düşündüğüm ve merak ettiğim tek olgu,Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın 30 Ağustos kutlamalarına katılıp katılmayacağı ve Belediye binasında Ata'mızın portresinin olup olmayacağıydı...
Uysal, görkemli bir Atatürk posterini Belediye binasına astırdı, törenlere de katıldı.
Gece düzenlenen fener alayına Vali Kaban'ın resepsiyonunda olduğu için katılamadı ama yardımcıları Alpago ve Cöbek halkın arasındaydı.

Mutlu oldum bu gelişmeden !..
Nelere sevinir olduk artık farkındamısınız !...Bu yazı 6206 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI