Bugun...

Tahsin EREL
DEĞİŞEN VAR MI ?..
Tarih: 22-09-2015 13:14:00 Güncelleme: 22-09-2015 13:14:00


15 Mayıs 2015 tarihinde "EREĞLİ’DE AK PARTİNİN TEK ŞANSI UYSAL ve HİZMETLERİ !.. ve 30 Ağustos 2015 tarihinde "TIK YOK !" başlıklı köşe yazılarımda 7 Haziran seçimleri öncesini ve seçimlerin sonrasını özetleyen yazıları kaleme almıştım...Ve o günden bu yana Ereğli için değişen bir şey yok !..
İlk yazımda; Ak Parti Ereğli Milletvekilimiz Ercan Candan, Ereğli’nin perişan haline hiç çare olamadı !..
Alaplı’lı Çoturoğlu ve Devrek’li Ulupınar Ereğli’nin adayları olarak çıktılar ortaya şimdilerde… Her ikisi de Ereğli’nin adayı söylemlerindeler !... Ereğli’nin Milletvekili Ercan Candan’ın yapamadığını bu adaylar yapacaklar anlattıklarına göre !...
Dört yıl Ereğli’nin ekonomisine,işsizliğine çare bulacağız sözleri ile geçti ve sonuç kocaman bir sıfır !...
  ******************************************
Ak Parti Milletvekilinin, sözlerini yerine getirememesine rağmen, Ak Parti Ereğli’den umutlu görünüyor.
Boş ve yerine getirilmeyen Milletvekili sözlerinin ardından çalışan sadece Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal. Mahallere, sanayi sitelerine imkanlarının tümünü kullanarak hizmet yapmaya çalışıyor. Partisinin varlığını ve çalışma gücünün artarak devam edeceğini gösteriyor.
Ereğli’nin ekonomik çöküntüsüne ve işsizliğine çare bulacağını vaad eden ama başaramayan, verdiği sözleri yerine getiremeyen Ak Parti Milletvekilinin yarattığı hasarı tek başına onarma çabalarında.
Bu başarısızlığa Ak Parti ilçe teşkilatı da ortaktır. Ak Parti Ereğli teşkilatı ve Milletvekili Ercan Candan Ereğli’nin kangren olan işsizliğine ve ekonomik çöküntüsüne çare olamamışlardır.
7 Haziran Genel seçimlerinde Ak Parti Ereğli’de bir varlık gösterebilirse Bu sadece Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın çalışmalarının sonucu olacaktır.
Ak Parti Ereğli teşkilatı ve Ak Parti Milletvekili Ercan Candan vaadlerini yerine getirememişlerdir ve Ereğli’nin ekonomik çöküşüne çare olamamışlardır.
Sözlerinde duramamışlardır.
Ak Partinin Ereğli’de, Belediyesinden başka çalışan, sözlerini yerine getirmek için çaba harcayan bir varlığı kalmadı.
Ereğli için Ak Partinin en büyük ve tek dayanağı Ereğli Belediye başkanı Hüseyin Uysal’ın çalışması ve seçimlerde verdiği sözleri yerine getirmesi olacaktır.
Ak Partinin işsizlik ve ekonomi vaadleri boş çıktı ve Ereğli somut çalışmaları desteklemekten veya bir alternatifi seçmekten başka bir kurtuluşu olmadığını bilmektedir artık !...
demişim !..
30 Ağustos 2015 tarihli köşe yazımın bir bölümü de şöyle;" Kasım da Genel seçimler tekrar yapılacak. Ak Parti'nin Ereğli'de ki tek gücü gene Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal olacak...
MHP'den Zeki Çakan aynı gücü ile asılacak seçimlere.
CHP,7 Haziran seçimlerinden sonra ziyaretler den başka bir şey yapmadı Ereğli'de. Sesini yükselten bir siyasetçi göremedik. Ereğli için gidip Erdemir yönetimi ile görüştük, Ereğli-Erdemir ticari birlikteliğini halk ile başaracağız diyemedi ler. Sesiz,sakin, suya,sabuna dokunmadan gezinip duruyorlar.
Gel de arama Halil Posbıyık'ın Ereğli için bağırmalarını, çalışmalarını, halkı peşine takarak Ereğli için yapılması gerekenleri haykırmasını.
CHP kendi teşkilatları arasında buluşuyor, görüşüyor, gayet efendice ve sakin şekilde siyasi çalışmalarını sürdürüyor. Ereğli artık sakin, sessiz, suya, sabuna dokunmayan veya dokuna mayan siyasetçi istemiyor.
Ereğli ticari yaşamı kan gölüne döndü, Ereğli çalışma istiyor,ses istiyor,görüntü istiyor !..
"Ses var görüntü yok"misali siyasiler ile Ereğli'de yıllardır "tık" yok !.."

Değişen ve olumlu yönde gelişen bir şey var mı Ereğli'de ?..

 Bu yazı 5938 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI