Bugun...

Tahsin EREL
EREĞLİ’DE AK PARTİNİN TEK ŞANSI UYSAL ve HİZMETLERİ !..
Tarih: 15-05-2015 12:21:00 Güncelleme: 15-05-2015 12:21:00


Ak Partili Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, genel seçimlere bağrından Ak Partili Millet vekili adayı çıkartamayan Ereğli’de Ak Partinin tek hizmet kaynağı !..

2011 Milletvekili seçimlerinde Ereğli’den aday olan Milletvekili Candan’ın sözleri ve vaadleri Ereğli’nin ekonomisi ve işsizliği noktasında düğümlenmişti.

Genel seçimler sonrası Belediye Başkanlığı seçimlerinde de aynı noktaya kilitlenen Milletvekili Ercan Candan’ın söylemleri boş çıktı.

Ereğli’ye hastane, adliye binası, çevre yolu gibi katkılar sağlamayı başaran Candan, Ereğli’nin ekonomisi ve işsizliği konusunda verdiği sözlerin hiç birini yerine getiremedi.

Hatta, bu konuda çaba gösteren Ereğli Ticaret odasının girişimlerini de engelleyen bir tavır sergiledi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Ereğli tarihinin en büyük işsizlik oranlarına ulaştı. Ereğli icra dairelerindeki icra dosya sayısı hane başına 1,5 icra doyası düşecek boyutlarda.

Ereğli’nin ekonomisinin en canlı olduğu, Meftun iş merkezi,Tüylüoğlu iş hanı,Erdemir iş hanı gibi yerler de bürolar bomboş. Bu iş hanlarında iş yapan tüccarlar Ereğli’nin Türkiye’ye açılan kapıları ve Ereğli ekonomisinin bel kemikleriydi. Türkiye’nin kriz dönemlerinde Ereğli bu krizi hissetmez ve adeta Türkiye’nin lokomotifi bir konuma bürünürdü.

Ereğli’ye tersaneler kuruldu. Zaman zaman 7.500 kişiyi istihdam etti bu tersaneler. Şimdi ki halini bilmeyen var mı?.. Neredeyse sadece bekçilere kaldı bazı tersaneler. Türkiye’nin bir çok yerinde ki tersaneler dolu dizgin çalışırken “gizli bir el” susturdu bu iş yerlerini.

Ereğli Ticaret odasının çabaları da nedense hep Ercan Candan’ın asılsız dedikoduları ile engellendi !..

                                     ****************************************

Ak Parti Ereğli Milletvekilimiz Ercan Candan, Ereğli’nin perişan haline hiç çare olamadı !..

Alaplı’lı Çoturoğlu ve Devrek’li Ulupınar Ereğli’nin adayları olarak çıktılar ortaya şimdilerde… Her ikisi de Ereğli’nin adayı söylemlerindeler !... Ereğli’nin Milletvekili Ercan Candan’ın yapamadığını bu adaylar yapacaklar anlattıklarına göre !...

Dört yıl Ereğli’nin ekonomisine,işsizliğine çare bulacağız sözleri ile geçti ve sonuç kocaman bir sıfır !...

 

           ******************************************

Ak Parti Milletvekilinin, sözlerini yerine getirememesine rağmen, Ak Parti Ereğli’den umutlu görünüyor.

Boş ve yerine getirilmeyen Milletvekili sözlerinin ardından çalışan sadece Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal. Mahallere, sanayi sitelerine imkanlarının tümünü kullanarak hizmet yapmaya çalışıyor. Partisinin varlığını ve çalışma gücünün artarak devam edeceğini gösteriyor.

Ereğli’nin ekonomik çöküntüsüne ve işsizliğine çare bulacağını vaad eden ama başaramayan, verdiği sözleri yerine getiremeyen Ak Parti Milletvekilinin yarattığı hasarı tek başına onarma çabalarında.

Bu başarısızlığa Ak Parti ilçe teşkilatı da ortaktır. Ak Parti Ereğli teşkilatı ve Milletvekili Ercan Candan Ereğli’nin kangren olan işsizliğine ve ekonomik çöküntüsüne çare olamamışlardır.

7 Haziran Genel seçimlerinde Ak Parti Ereğli’de bir varlık gösterebilirse Bu sadece Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın çalışmalarının sonucu olacaktır.

Ak Parti Ereğli teşkilatı ve Ak Parti Milletvekili Ercan Candan vaadlerini yerine getirememişlerdir ve Ereğli’nin ekonomik çöküşüne çare olamamışlardır.

Sözlerinde duramamışlardır.

Ak Partinin Ereğli’de, Belediyesinden başka çalışan, sözlerini yerine getirmek için çaba harcayan bir varlığı kalmadı.

Ereğli için Ak Partinin en büyük ve tek dayanağı Ereğli Belediye başkanı Hüseyin Uysal’ın çalışması ve seçimlerde verdiği sözleri yerine getirmesi olacaktır.

Ak Partinin işsizlik ve ekonomi vaadleri boş çıktı ve Ereğli somut çalışmaları desteklemekten veya bir alternatifi seçmekten başka bir kurtuluşu olmadığını bilmektedir artık !...Bu yazı 6245 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI