Bugun...

Tahsin EREL
BELEDİYE ve EREĞLİ
Tarih: 22-12-2014 16:38:00 Güncelleme: 22-12-2014 16:38:00


Köşemde,özellikle Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal seçildikten sonra, Ak Partili bazı Belediyelerde yaşananları düşünerek kaygılarımı defalarca dile getirmiştim.
Ak Partili Ereğli eski Belediye Başkanı Murat Sesli'nin yaptığı gibi Herkül heykeli müstehcen bulunarak kaldırılacakmıydı, özellikle resmi bayramlara katılmamak için bahaneler üretilecekmiydi,  Atatürk bir öcü olarak mı algılanacaktı endişelerini yaşadım uzun süre. Bir çok Ereğli yaşayanının ortak kaygısıydı  bu endişeler.
Hatta,Ereğli'nin işsizlik sorunundan, ekonomik darboğazından daha önemli görmüştüm yukarıda saydığım endişeleri.
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bir çok Ereğli yaşayanının ve benim kaygılarımı boşa çıkarttı.
Ereğli'nin Atatürk sevgi ve saygısına yakışır, Cumhuriyetimizin değerlerini öne çıkartan gelişmelere imza attı Uysal.
Uysal'ın bu çabalarına karşı Ak Parti saflarından yükselen kızgınlık sesleri tabii ki var ama Ereğli Belediye başkanı Uysal bu sözlere kesinlikle itibar etmiyor !...
        ****************************
Ereğli Belediyesinin bazı birimlerinde çalışmalar plansız, günlük gelişime göre ayarlanmış, mesai saatlerine bile uyulmayan bir görümdeydi Uysal'ın ilk seçildiği günlerde. 
Bir rehavet ve bananecilik çökmüş gibiydi...
Bu görünüm ortadan hızla kalkmaya başladı.Bazı konuları, öteleme üzerine kuran Belediye birimlerin de de hareket ve çalışmanın hızı gözleniyor.
Hatta, Uysal'ın bazı çalışmaları habersiz denetlediğini de görmeye başladı Belediye çalışanları.
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın etrafındakiler de aklı selim insanlardan oluşuyor yavaş yavaş. 
Dedikodu,kin ve hep bana zihniyetli insanları çevresinden uzaklaştırmayı başaran Uysal bu görünümü ile Ereğli Belediyesi ve siyaseti karıştırma ma çabasını sürdürüyor.
Gelişmeler Ereğli için umut verici.
      ******************************
Ereğli'nin ticari konularında çaba harcayan Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker'in çalışmalarına, konuşmalarına nedense hep karşı çıkanlar var. 
20 yıldır  hep kendi menfaatlerini öne çıkartan bu kişiler gene gündemde. Sadece konuşan ama çözüm bulamayan bu zihniyet de, istedikleri gemlenince Erdemir'e veryansın etmeye başladı. 
Ama gene bir birlik yok Ereğli'nin ekonomik dar boğazı için !...
Görünen o ki, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın bu konuda da öne çıkması, kırgınlıkları bir tarafa atarak Ereğli'nin önünü açma çalışmalarına hız vermesi gerekiyor.
Ereğli Balıkçı Barınağı ve Yalı (meyhaneler )caddesi için bulunmaya çalışılan çözüm yolları,Ereğli'nin tümü için bulunmaya çalışılmalıdır.
Uysal'ın yükü oldukça ağır...Bu yazı 5925 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI