Bugun...

Tahsin EREL
AH CANDAN AH !..
Tarih: 31-12-2014 16:39:00 Güncelleme: 31-12-2014 16:39:00


Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan basın toplantısı ile Devlet'in Ereğli'ye getirdiği yatırımları, daha doğrusu kendisinin çalışmaları ile Ak Partinin bu yatırımları Ereğli'ye getirdiğini anlattı.
Ereğli Devlet hastanesi yeni binası,İmam Hatip Lisesi, Adliye binası, Ereğli girişinin köprüsü, okullarda yapılacak çalışmalar, Gülüç-Yeşiltepe arası yol gibi çalışmalarını ve daha yapılacakları anlattı !..
...Ve ardından tabii ki, tekrar Milletvekili olmak için partisine adaylık başvurusunda bulunacağını açıkladı. Aslında beni halk isterse,hizmetlerimden memnunsa tekrar aday olacağım dedi ama tüm siyasi profiller neredeyse aynı kelimeler ile adaylıklarını açıkladılar bu güne kadar.
  *************************************
Daha 9-10 ay önce, Ereğli Belediye seçimleri öncesi, Ereğli tersanelerini canlandıracağını, Erdemir ile Ereğli arasında ekonominin geliştirilmesi için çaba göstereceğini üzerine basa basa söyleyerek oy istemişti Ereğli halkından.
İşsizliğe ve Ereğli'nin ekonomik çöküşüne çare olacağına vurguluydu her konuşması.
Candan bu konuşmaları 4 yıl önce Milletvekili adayı olduğu zamanda yapmıştı. Her seçimden önce Candan'ın üzerinde durduğu en can alıcı konu Ereğli'nin ekonomik iflası ve işsizliğine çare olma çabalarıydı.
Hatta, tersaneler için Güney Afrika'da çalışmalar yaptığını, Ereğli tersane sahiplerini alarak Devlet destekli krediler için çalıştıklarını da üzerlerine vurgu yaparak anlattı. Ereğli'de ticari gelişim için akçeli girişimlerde bulundu Candan Ereğli için !..
  *************************************
Gene aynı Candan, basın toplantısında Erdemir Ereğli ilişkilerine aracı olmak için yapılan çağrılara akçeli işlere karışmam diyerek uzak kalacağını kesin bir dil ile anlattı.
Hatta, ticaret odası başkanını suçladı, Ereğli tersaneleri için ise bir araya gelerek bir şirketi kuramadıklarını anlattı.
Bu şirkete Belediyenin de ortak olması gerektiğinin üzerinde ise uzun uzun durdu. Hatta, bu işin Belediye ile olan akçeli tarafının da 2 trilyon olduğunu anlattı !..
Candan,akçenin yönüne göre akçeli işlere karışıyor gibi !..
Candan,Ereğli tersanesi için yapacağı çalışmaları, Erdemir'in A-2 malzemeleri Ereğli piyasasına vermesi, taşıma işini Ereğli kamyoncularına yaptırmasını ise hem tamalanamamış bir ortaklığa bağlıyor, hem de akçeli iş olarak görerek kesinlikle karışmayacağını belirtiyor !..
Hatta Candan,olaylardan sıyrılmak için Ereğli TSO başkanını da itham ediyor. Candan, buna benzer ithamı Ereğli TSO tersanelerden fazla ortaklık payı istiyor sözleri ile yapmıştı ancak sonuçta gerçek olmadığı anlaşılmıştı bu sözlerin.
  *************************************
Oysa Candan'ın lekelemeye çalıştığı Ereğli TSO ve Ereğli Ticaret Odası Başkanı Yaşar Tetiker, Ereğli'ye Organize Bölgesini kazandırdı, tersanelerin kurulması için ön çalışmaları hazırladı,Erdemir'in A-2 malzemelerinin sadece Ereğli piyasasında satılmasını sağladı, tüm Dünyada gelişen ekonomik krizde tüm sac tüccarları ithal saca yüklenip Ereğli'nin her daim göz bebeği olarak gördüğü Erdemir zor durumda kalınca, sadece Erdemir ürününü satmaya devam etti.
Sac piyasasının kalbi olarak bilinen Perşembe pazarının yerine sac piyasasının kalbi Ereğli oldu.
Candan bu konuları bilir mi bilmez mi veya bildiği halde kulak arkası mı eder onu tahmin etmek zor !..
Candan, kısır dedikodulara kapılmamalı, ondan önceki Milletvekillerinin hiç biri insan odaklı dedikodu vari anlatımlara girmedi Ereğli'de...
   *************************************
Candan'a düşen, seçimler öncesi sözlerini, özellikle Ereğli'nin isizlik ve ekonomik sorunlarına eğilmek için verdiği sözleri tekrar tekrar hatırlaması veya çarşaflarca beyanatlarını okumasıdır !..
Laf  yerine iş üreteceğiz diyenlerin öncelikle Ereğli demesi gerekiyor...

 Bu yazı 6130 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI