Bugun...
EKŞİ'NİN İHANETİNİ,UYSAL TEMİZLEDİ
Tarih: 20-08-2014 19:32:00 Güncelleme: 31-08-2014 22:36:00 + -


Uysal gelişim için,"bu çelme takmaktır. Bu cana kıymaktır. Bu ahlaksızlıktır. Buna başka tabir bulamıyorum" dedi.

EKŞİ'NİN İHANETİNİ,UYSAL TEMİZLEDİ

UYSAL: FEVZİ EKŞİ EREĞLİ HALKINA İHANET ETMİŞTİR.

Ankara ziyareti sırasında vekâletini bıraktığı AK Partili Belediye Meclis üyesi Fevzi Ekşi’nin, Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek’i görevden alma girişimini Ankara dönüşü bir basın açıklaması ile yorumlayan Başkan Uysal, “Fevzi Ekşi, Ereğli halkına ihanet etmiştir. Bu komplonun içinde bulunanlar cezasını çekecektir.” dedi.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal makamda yaptığı basın toplantısında konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

Ben ve arkadaşlarım sizlerinde bildiği gibi düzenli olarak, Ankara’ya Genel Merkezimiz’e gidiyoruz. Bugün yaptığımız da bu rutin gezilerden birisiydi. Biz projelerimizi Ereğli’ye yapacaklarımızı önce Sayın Milletvekilimiz Prof. Dr. Ercan Candan ve genel merkezimizle paylaşarak ortak bir fikir birliğine varıyoruz.

AK PARTİ’NİN VİZYONUYLA, MİSYONUYLA ALAKASI YOK

Bugün Ankara’ya gidiş amacımızda buydu. Bildiğiniz gibi şehir dışına çıktığım zamanlarda belediye meclis üyesi arkadaşlarıma sırasıyla belediye başkanlığı görevimi vekaleten bırakıyorum.  Bugünde bir arkadaşımıza bu görevi bıraktık. Fakat bugün olanların ne mantıkla, ne akılla, ne ahlakla, ne kişilikle, ne AK Parti’nin vizyonuyla, misyonuyla hiçbir alakası olmayan bir durumla karşı karşıya geldik.

EREĞLİ’YE HİZMET İÇİN KOŞARKEN, İHANETLE KARŞI KARŞIYA KALDIK

Gördüğünüz gibi bizler biriz, birler tek yüreğiz. Arkadaşlarımla birlikte Ereğli’ye hizmet etmek için koşarken, bugün bir ihanetle karşı karşıya kaldık. Bu yola giden, yolda koşmak isteyen bizlere ihanet etmektir. Bu çelme takmaktır. Bu cana kıymaktır.  Bu ahlaksızlıktır. Buna başka tabir bulamıyorum. 

BUGÜN YAPILANLAR SADECE ŞAHSIMA DEĞİL EREĞLİ HALKINA KARŞIDIR

Bugün yapılanlar sadece ve sadece sahsıma karşı değil, Ereğli halkına karşı yapılmıştır. Bu hizmet yarışında arkadaşlarımızla birlikte koşarken, hizmet için canla başla mücadele ederken;  bu anlamsız ve ahlaksızlıktan başka bir şey olmayan durum doğmuştur.

BİZ ARKADAŞLARIMIZLA VE EREĞLİ HALKI İLE BİR BÜTÜNÜZ

Biliyorsunuz ki, AK Parti hizmetleri ile ön plandadır. AK Parti belediyeciliği her zaman hizmet belediyeciliğidir. AK Parti bir çınardır. AK Parti yeni Türkiye’nin yol haritasıdır. Bizlerde Kdz. Ereğli Belediyesi yöneticileri olarak bunun sancaktarıyız. Bizler hizmet için varız. Arkadaşlarımızla bir bütünüz.  Ereğli halkıyla bir bütünüz. Bizi yolumuzdan hiçbir güç, hiçbir ahlaksız davranış alıkoyamaz. Ereğli halkına hizmet etmemizi engelleyemez.

BU KOMPLOYU YAPANLARIN YANINA KALMAYACAKTIR, BUNU HERKES BİLSİN

Bu komployu yapanların yanlarına kalmayacaktır. Bunu herkes buradan bilsin. Bunun içinde olan, bunu tezgâhlayanlar, bunu düşünenler, AK Parti’nin önünü kesmek isteyenler, 40 yıl sonra Ereğli Belediyesinin AK Parti’ye kazandırılması için canla başla mücadele edenlere yapılan bu saygısızlığı asla affetmeyeceğiz.

CÖBEK GÖREVDEN ALINMADI, BAŞKAN YARDIMICILIĞI SÜRÜYOR

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Uysal, İbrahim Cöbek’in görevden alınma girişimi ile ilgili bir yazı çıkmadığını da belirtti. İbrahim Cöbek’in başkan yardımcılığı görevine devam ettiğini vurgulayan Başkan Uysal, Fevzi Ekşi için ise hazırlanacak raporun Ak Parti Genel Merkezine verileceğini söyledi.

BİZ MİLLETVEKİLİMİZ ERCAN CANDAN İLE YOLA DEVAM EDECEĞİZ

Ereğli’ye hizmet etmek için göreve geldiklerini hatırlatan Uysal, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan ile yola çıktığını ve onunla yola devam edeceğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

BİZ BİR BÜTÜNÜZ. BU MAKAM HESAPLAŞMA MAKAMI DEĞİLDİR

Biz göreve çıktığımızda bu hizmetler için varız, kardeşiz dedik. Diğer meclis üyesi arkadaşlarımızın Fevzi Ekşi’nin yanında olacaklarını sanmıyorum, biz bir bütünüz, biz Ereğli için varız. İnsanlar arasında olaylar olabilir ama bunların çözüm yeri vekâleten bırakılan bir yer değildir. Bu makam hesaplaşma makamı değildir.

BEN ONU BUNU BİLMEM. BENİM HABERİN OLMADAN SİNEK BİLE UÇMAZ

Şunu herkes bilsin hiç kimse sağa sola kıvırmasın. Ben Ercan Candan ile yola çıktım, Ercan Candan ile yola devam edeceğim, ben onu bunu bilmem. Benim haberim olmadan sinek bile uçmaz. İlgili Video

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR