Bugun...
CHP'NİN HEDEFİ 4 MİLLETVEKİLİ
Tarih: 28-05-2015 12:28:00 + -


Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili adayları,Şerafettin Turpçu,Ünal Demirtaş,Deniz Yavuzyılmaz ve Harun Akın , 30 Mayıs tarihinde Ereğli Kent Meydanı’nda düzenlenecek olan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılacağı mitinge Tüm vatandaşları davet etti.

CHP'NİN HEDEFİ 4 MİLLETVEKİLİ

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili adayları,Şerafettin Turpçu,Ünal Demirtaş,Deniz Yavuzyılmaz ve Harun Akın , 30 Mayıs tarihinde Ereğli Kent Meydanı’nda düzenlenecek olan  ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılacağı mitinge Tüm vatandaşları  davet etti.
CHP Ereğli İlçe Başkanlığında düzenlenen basın toplantısına, CHP Zonguldak Milletvekili adayları Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz, Harun Akın, CHP İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, İl eski Başkanı Halil Furat, Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun ve çok sayıda partili  katıldı.
KARTAL, ZONGULDAK'TA CHP'YE OLAN YÖNELİŞİ 
GÖRDÜKÇE UMUTLARIMIZ KAT KAT ARTTI
 Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, “7 Haziran seçimlerine dönük tüm siyasi partiler çalışmalarını sürdürüyor. CHP’de btüm hızıyla 7 Haziran’da iktidar olma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Zonguldak’ta CHP'ye olan yönelişi gördükçe umutlarımız da kat ve kat arttı. Bilindiği üzere genel başkanımızın Zonguldak’ta yaptığı miting tüm siyasi partilerin üzerinde coşku ve kitlesel bir miting oldu. Herkes Zonguldak’ta ve Türkiye’de CHP’nin iktidar yürüyüşünde çok güçlü ilerlediğini gördü. Ereğl2de de ilçe örgütümüz haftalardır yaptığı çalışmalarla köylerimizde ve mahallelerimizde CHP’ye çok büyük yöneliş var. Zonguldak çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya. Zonguldak 13 yıldan bu yana mevcut iktidarın hizmetini alamadı ve kan kaybetmeye devam ediyor. Özellikle Ereğli bu kötü gidişten çok fazla ilerliyor. 10 tane tersaanemiz orada kaderine terk edildi. HEMA’da çalışan 850 tane madenci kardeşimiz işsiz kaldı. Emeklilerimize, küçük esnaf ve sanatkarımıza bir tek CHP sahip çıkıyor. Böylesi bir atmosferde işsizlerimizin, madencilerimizin, ezilenlerimizin hak ve menfaatlari için yola çıktık ve 7 Haziran2dan sonra Yaşanacak bir Türkiye için CHP iktidarı gelecektir. Bu kapsamda CHP Zonguldak’a çok büyük önem veriyor. Genel Başkanımızın en çok miting yaptığı illerden birisi ve 30 Mayıs tarihinde Genel Başkanımız Ereğli’de bizlerle olacak. Genel Başkanımızın mitingine yoğun katılım olacağını şimdiden görüyoruz” dedi.
"EREĞLİ MİTİNGİ İÇİN HERKESTEN DESTEK İSTİYORUZ"
 CHP Zonguldak İl Başkanı Ertuğrul Koltuk ise yaptığı konuşmasında Ereğli mitingi için herkesten destek beklediğini dile getirerek, “Bir seçim süreci yaşıyoruz ve 7 Haziran’da kamu araştırmalarına göre birinci parti olacaktır. Amacımız 5 milletvekili çıkartmaktır. 12 Mayısta genel başkanımızı bir miting yaptı. Bu miting Zonguldak’ta şimdiye kadar en kalabalık mitinglerden biri oldu. Biz bu anlamda Ereğli’de bir miting planladık. Genel Başkanımızı bunu kabul etti. 30 Mayıs tarihiden Ereğli’de de bir miting yapacağız. Sizlerin de gayretiyle Zonguldak’tan daha iyi bir miting yapmayı istiyoruz. Bu anlamda miting sonuna kadar tüm teşkilatımızla burada olacağız. Biz bu anlamda herkesten destek istiyoruz. Bu anlamda biz bu mitingden alnımızdan akıyla çıkacağız. Az bir zaman kaldı. Kalan 12 günde gece gündüz demeden var gücümüzle çalışacağız” şeklinde konuştu.
 YAVUZYILMAZ,SEÇİM BİR MARATONDU,
SON 100 METRESİNE GELDİK
 CHP Zonguldak Milletvekili adayı Deniz Yavuzyılmaz ise konuşmasında maratonun son yüz metresine girildiğini ve bu maratonu yüzbinlerle koştuklarını dile getirerek, “Seçim bir maratondu ve son 100 metresine geldik. Sadece hedefe odaklanarak koşacağız. Sandıklarımıza sahip çıkacağız, artık bu yolda yüz binlerle bu yolu koşuyoruz. Ben Ereğli’nin sokaklarına baktığımda artık tam zamanı. CHP bayraklarını evimizin penceresine ve balkonuna asalım ve 6 oku her yerde görelim. Ereğli önseçimde beni bağrına basmıştı. Sizlerin büyük desteğiyle biz gençler olarak siyasetin içine girdik. Ben aynı zamanda Ereğli’nin bir evladı olarak 3’ü zaten alıyoruz, Genel Başkanımız 4. milletvekili için buraya geliyor. Genel Başkan seviyesinde Ereğli’ye tek gelen CHP Genel Başkanımız olacaktır. Böyle bir partinin evladı olmaktan onur duyuyorum. Cumartesi şenliğimize bekliyorum. Hep birlikte yeri göğü inleteceğiz” dedi.
 DEMİRTAŞ,KAPI KAPI DOLAŞIP,PROJELERİMİZİ ANLATIYORUZ
 CHP Milletvekili Ünal Demirtaş konuşmasında seçim çalışmaları sebebiyle kapı kapı dolaşıldığını ve vatandaşlara CHP’nin projelerini anlattıklarını söyleyerek, “Bu seçim dönemince CHP daha önceki dönemlerde uygulanmayan bir sistem belirledi. Köylerde şuanda yüzde 80 kapı kapı evler dolaşıldı. Kapılar çalındı selamlaşıldı ve adaylarımız tanıtıldı. Yine kent merkezinde şuanda yüzde 70 anlamında kapı kapı dolaşıldı. Sahada 5-6 ekibimiz aynı anda çalışıyor. Bir üniversite ekibi oluşturduk hem köyde hem kentte çalışıyorlar. Şuanda CHP Zonguldak’ta seçimi en iyi götüren partidir. Genel Merkezimizin politikaları halka dokunan ve halkın yanında politikalardır. Bu politikalar da çok ses getirdi. 150 bin emeklimizin olduğu kentimizde genel başkanımızın ürettiği projeler çok büyük yankı buldu. Göç ve işsizlikle ilgili projelerle ilgili olarak proje sunan tek parti CHP’dir. 12 Mayıs’ta Genel Başkanımız açıkladı, 5 bin işçi açığını kapatacak işçiyi alacağını söyledi. Diğer önerimizi de Genel Başkanımız miting alanında ifade edecek. Genel Başkanımız Zonguldak’a çok büyük önem veriyor. Genel Başkanımız seçildiğinin 3. gününde de Zonguldak’a geldi. Çünkü bu kent alın teri kenti, emekçi kenti. Hiçbir Genel Başkanın yapmadığını yaparak 4. kez geliyor. Genel Başkanımız Alaplı’mıza ikinci kez gelecek. Demek ki; Kemal Kılıçdaroğlu Zonguldak’ın tamamına çok büyük önem veriyor. Biz de Genel Başkanımızı en güzel şekilde ağırlamak için bütün örgütümüzle birbirimize kenetlenerek olağan üstü bir çalışma yapıyoruz. Miting alanıyla ilgili bir takım çalışmalar oldu. Normal miting eski belediye binasının önüdür. Merkezden biraz uzak bir alanda miting yapmanın hiçbir alanı yoktur. Seçimler 4 yılda bir yapılıyor. Bu bir demokrasi şölenidir. Dolayısıyla mitinglerde halkımıza kendilerini en iyi anlatma yeridir. Siz bunu halktan biraz daha uzak bir yere taşırsanız bu anlamını yitirir. Biz bununla ilgili olarak ilçe seçim kurulumuza müracaat ettik. Daha önceki genel başkanlarımız Deniz Baykal, Bülent Ecevit, Tansu Çiller’in yaptığı gibi belediye binamızın önünü istedik bu reddedildik. Bize gösterilen alana baktığımızda tekrardan belediye önünü talep edeceğiz. Bu özellikle bizim için çok önemli. Halkla buluşmak için çok önemli. Gösterilen gerekçelerden biri Belediyenin o saatte festivalle ilgili itfaiye aracı kortejinin yapılacak olması. Aynı saatte itfaiye araçlarının gezi yapması mümkün olmaz. Ayrıca trafikle ilgili sıkıntı ortaya koyuluyor. O miting o alanda yapıldığında alternatif güzergahlar var. Ana muhalefet partisinin lideri miting istiyor ama çeşitli sıkıntılar önümüze koyuluyor. Ben ilçe seçim kurulundan bize yardımcı olmalarını istiyorum. Engeller önümüzden kalktığında demokrasi de ortaya koyulmuş olacak. Mitingin görkemli geçmesi için tüm teşkilatımız ter döküyorlar” dedi.
TURPÇU,HER GEÇEN GÜN BÜYÜYORUZ,
BÜYÜMEYEDE DEVAM EDECEĞİZ
 Son olarak konuşma yapan CHP Zonguldak 1. sıra Milletvekili adayı Şerafettin Turpcu, yapılan çalışmalar ve genel merkezin hazırladığı seçim propagandasıyla birlikte CHP’ye olan desteğin gün gün büyüdüğünü dile getirerek, “Bu mitingin gerçekleşmesinde olağan üstü çalışma yapan İl Başkanımıza, ilçe yöneticilerimize ve milletvekili adaylarımıza teşekkür ediyorum. Çoğu ilde daha miting yapılmazken aynı gün hem İzmir hem Çankırı hemde Alaplı’da açılış ve Ereğli mitingi çok büyük fedakarlıktır. Bu anlamda Genel Merkez yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Genel Başkanımızın bu seçim kampanyasında yürüttüğü seçim propagandası ile gün gün büyüyoruz. Genel Başkanımızın taraftar kitlesi oluştu. Halkımızın geniş bir kitlesi bu mitinge katılacaktır. Ereğli miting sadece Ereğlilerin, Ereğli ilçe başkanımızın mitingi değildir aynı zamanda Harun Akın’ın, Şerafettin Turpcu’nun Deniz Yavuzyılmaz, Ali İhsan Köktürk’ün de mitingidir. Aynı zamanda tüm ilçelerimizin mitingidir. O anlamda diğer ilçelerimizden de buraya ciddi bir destek gelecektir. 12 Mayıs’tan sonra 3. milletvekilini gördükten sonra 4. milletvekili çıkartmakla ilgili bir miting olacaktır. Geçmişte çok önde çıkan partilerin bir sonraki seçimde dibe çöktüğünü çok gördük. AKP’nin de korkusu budur. Biz çok önemdeyiz. İktidar partisinin 1 milletvekili çıkartması başarıdır. MHP2nin durumu ortada. Bizim her söylediğimiz hesapla kitapla konuşulmaktadır. Biz 12 Mayıs’ta 3 milletvekili kapısını araladık Ereğli mitingimizin amacı da 4. sıradaki milletvekilini alma mücadelesidir. Her ilçedeki, her köyde görülüyor ki partimiz birincidir. İktidarda bir boşluk var, muhalefete düşersek bir daha iktidar olamayız diyorlar. Maalesef AKP’nin telaşı da bu. Biz rahatız, partimizde önceki dönemlerde il başkanlığı yapmış, eski ilçe başkanlarımıza zaman bu zamandır diyorum. Parti ve ülke için fedakârlık için çalışma zamanı bu andır. 10 gün kaldı. Diğer arkadaşlarımızı sahada görmek istiyoruz. Ben 30 yıl bekledim ve bugün yine buradayım. Bu anlamda moral sıkıntımız yoktur ve eski yeni herkesi aramızda görmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR