Bugun...
"9 AYDA 7. ŞEHİDİMİZ"
Tarih: 16-05-2016 23:07:00 + -


CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, kişisel hırsların bir kenara bırakılarak, terör sorununun TBMM’de çözülmesi için gereken adımların atılması gerektiğini söyledi.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş yazılı açıklamasında Zonguldak'a 9 Ayda 7. Şehidin geldiğini hatırlattı.

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Tunahan Kartal'a Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm ülkemize başsağlığı, çatışmada yaralanan askerlerimize de Allah'tan acil şifalar dilediğini belirten Demirtaş şunları kaydetti:

“AKP iktidarının sıfır terör ile devraldığı ülkemizde son 9 ayda 500'ün üzerinde şehit verdik. Her gün yüreğimiz yanıyor, her gün analarımız ağlıyor. Peki bu kara tablonun, bu acı tablonun sorumlusu olan AKP iktidarı ne yapıyor? Terör sorununu çözeceklerine, kişisel çıkar ve koltuk peşindeler. İşte 23 milyon vatandaşımızın oy verdiği başbakan Ahmet Davutoğlu'nu, saray darbesi ile bir dakika da kapının önüne koydular. Bir kişi, 23 milyon kişinin iradesini, anayasayı, kanunları, demokrasiyi çiğneyerek, çöp sepetine attı. Ve 8 şehidimizin olduğu, 8 eve ateşin düştüğü gün, 8 şahitle düğünlerini yaptılar. Vicdanlar kanıyor.

Gerçi, PKK'nın sırtını sıvazlayarak, görmezden gelerek, PKK terörünü büyütenlerden, PKK'ya yardım ve yataklık etmekten suç duyurusunda bulunduklarımızdan, 8 şehidimizin olduğu bir günde düğünlerini iptal etmelerini beklemek de aşırı iyimserlik olurdu.

Artık bu kötü gidişe dur denilmelidir. Kişisel hırslar ve çıkarlar, koltuk kavgası bir kenara bırakılmalı ve bu sorununun Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde çözülmesi için gereken adımlar acilen atılmalıdır.”
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR