Bugun...
OKUYAN EREĞLİ
Tarih: 22-12-2014 15:32:00 Güncelleme: 22-12-2014 15:32:00 + -OKUYAN EREĞLİ

KDZ. EREĞLİ BELEDİYE VE BEÜ İŞBİRLİĞİ İLE ‘OKUYAN ADAM’ PROJESİ

Karadeniz Ereğli Belediyesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği 3.Sınıf öğrencilerinin organize ettiği ‘Okuyan Adam Projesi’ ilçenin sahil mevkiinde gerçekleşti.

Proje kapsamında öğrenciler hazırladıkları değişik pankartlarla insanları kitap okumaya teşvik ederken, sahilde yürüyüş yapanlara da okumak için kitap verdi. Projeyi hazırlayan öğrenciler ise Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın üniversite gençliğine büyük önem verdiğini vurgulayarak, yaptıkları her projede belediyenin destekleriyle kendilerine sahip çıktığını ifade ettiler. 

Öğrencilerden Tuğba İnali ve Büşra Aydın ile Emrah Özsoy ise amaçlarının, kitap okumanın faydalarını ve bunun her yerde yapılabileceğini göstermek olduğunu belirterek, “Ereğli halkına okuma konusunda örnek olmak ve toplumu kitap okumak konusunda bilgilendirmeyi düşündük. Ereğli halkındaki okuma bilincini uyandırmak istedik ve sanırız gerekli ilgiyi gördük. Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal başta olmak üzere bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz.” dediler. 

Projeye belediyenin verdiği desteğe de teşekkür eden BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Ramazan Parmaksız ise, “Cahilliğe karşı dik durmak için ‘Okuyan Adam’ projesini yaptık. Ne olursa olsun insanların okumasını istiyoruz. Okuyan insanlardan topluma zarar gelmeyeceğini düşünüyoruz. “ diye konuştu.

Öte yandan projeyi hazırlayan öğrenciler, ‘Başarı için kitap okuyun’, ‘Kitap okuma zamanı’, ‘Ereğli haydi kitap okuyalım’, ‘Cehalete bir son ver artık’, ‘’Kitapsız yaşamak kör, sağır ve dilsiz yaşamaktır, ‘Okumak özgürlüğe açılan bir kapıdır’’ yazılı dövizler taşıdı. Öğrenciler ayrıca okuma alanını, ‘Haydi kitabını al sende gel. Cahilliğe karşı dik dur.’ ve ‘Okuyun dünyanız zenginleşsin’ pankartları ile süslediler.

Etkinlik kapsamında yaklaşık 300 kişi kitap okudu. HABER VİDEOSU

Bu haber 1451 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR - SANAT HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR